Milí naši priatelia, cestovatelia, klienti

ĎAKUJEM za množstvo podporných správ a emailov ktoré dostávam. Ďakujem za veľkú podporu a zároveň dôveru, ktorú máte voči CK Saffari. Niektorí z vás si prehodili termíny svojich letných dovoleniek, iní z obavy pred COVID 19 ste si prehlásili dovolenku na nasledujúcu sezónu. Niektorí z vás si zobrali Voucher vo výške vašej zálohovej platby, ktorý môžete využiť do konca augusta 2021 / vybrať si dátum svojej dovolenky/ na produkt CK Saffari . Zľavy budú zachované a taktiež aj detské ceny, ktoré sú limitované vekom dieťaťa. My sami čakáme na rozhodnutie našej vlády o opatreniach spojené s cestovným ruchom a samozrejme na možnosti, aké nám tato situácia z dôvodu pandémie, dovolí. Ostatné krajiny EU otvárajú hranice a vracajú sa do normálneho života.

Moje prianie je veľmi jasné: …aby sa letná sezóna na Thassose ničím nelíšila od predchádzajúcich! …aby sme mali jasné možnosti, slobodu, slobodu výberu a hlavne, aby ste sa cítili čo najlepšie a bezpečne. V každej destinácii a všade na svete. Som si istá, že zdravý rozum a správne rozhodnutia nám to umožnia.

Som vám k dispozícií počas týchto dní už aj v CK na ulici 29 augusta 28 aj na emailoch, mobilnom čísle ck,  alebo na sociálnych sieťach. Chýbate mi a verím, že sa čoskoro uvidíme!

Katarina

August 2020 – Leto / rok 2020 bolo to naj divnejšie, čo sme zažili – myslím že vsetci na planéte. Ako cestovná kancelária, ktorá je na trhu od 1991 a prešla 90’ rokmi, krízou v 2008 a samozrejme úspešnými sezónami, by nás ani vo sne nenapadlo, že budeme vsetci vystavení strachu z cestovania. Napriek všetkému si myslím, že cestovať do bezpečných destinácii je možne bez stresu a v komforte. Ti čo sa vybrali na dovolenky v zahraničí sú tiež zodpovední. Postrehla som veľa názorov, že vsetci čo neostali doma sú arogantní a nezodpovední. To je veľký omyl. Každý kto sa rozhodol cestovať,  mal masku, dezinfekciu, často krát aj test … čiže sedieť v Aquaparku s Kevinom a Hansom alebo Ivanom z Ukrajiny nie je vôbec bezpečne ako je vidieť  aj na stúpajúcich číslach a krajiny z ktorých sa importoval Covid su zrejme.

Zaráža ma že naši experti dali na červený zoznam aj oblasti v Grécku a pritom si neuvedomujú, že nárast je hlavne v Aténach, kde žije toľko ľudí ako naše cele Slovensko plus turisti. Tento malý zázračný ostrov Thassos je bez covidu – nebol tu ani jeden prípad a napriek cca 15 % pohybu turistov nie je ani jeden prípad dodnes. Turisti sú testovaní pri vstupe do GR s autom, letecky iba námatkovo. Gréci sú veľmi zodpovední a určite zvládajú situáciu na výbornú. Popri tomto všetkom chaose nevidíme, že pôvodná krása bytia ostáva nedotknutá. Malo kto ju teraz vidí, lebo cez negatívne informácie často krát prestávame vidieť krasu života. Granátové jablka rastu, figy dozreli…. more je najteplejšie a slnko zapadá ako vždy s tou farebnou nádherou.
Verím, že čoskoro sa uvidíme a ochutnáte figy, budete len tak ležať na morskej hladine a nadýchnete sa Thassoskej píniovej vône.
Chýbali ste nám tu všetkým !!! ❤️ 
 

Júl.2020 – Situácia žiaľ nie je priaznivá a vidíme, že cestovanie v týchto dňoch nie je jednoduché. Aj napriek všetkému mnohí z vás sa vybrali do Grécka na smaragdový ostrov Thassos. Na ostrove je situácia viac ako priaznivá. Návštevnosť ostrova je cca 20 %. Pláže sú minimálne obsadené a tým vznikajú veľké rozostupy prirodzene. Ako sa dá dostať na ostrov v týchto dňoch? Z Viedne alebo BA letom do Thessaloniki. Tam na našich klientov čaká vždy auto od spoločnosti Potoscarental a idu do miesta svojho oddychu na ostrove. Tento transfer nie je zložitý, teda pre cestovateľov 🙂 Trvá cca 2 hodiny a z mesta Kavala ide Ferry boat na ostrov. Všetko vieme zabezpečiť a dovolenka sa môže začať. Uvedomujeme si aj zodpovednosť a vieme, že konečné rozhodnutie ostáva iba na vás. V mesiaci august majú otvoriť linku s letom priamo do Kavaly, ale z Viedne. Žiaľ, zatiaľ nemáme potvrdený odlet z BA. Mnohí z vás nás kontaktujete a nemáte obavy isť do GR, ale skôr pri návrate na Slovensko či bude nutná karanténa. My nevieme garantovať a ani vyhodnotiť  časový úsek do /po dovolenke, lebo o tom rozhodujú iní. Sledujeme všetky informácie, ale ostávame tiež v očakávaní…. Žiaľ.  Každopádne sme tu pre Vás a neváhajte nás kontaktovat. 

Jún.2020 – Grécke ministerstvo pre cestovný ruch zverejnilo  oficiálny zoznam 29 krajín, ktorých občania môžu od 15. júna pricestovať na dovolenku do Grécka bez zásadnejších obmedzení (nevyžaduje sa povinná 14-dňová karanténa ani predloženie potvrdenia o výsledku testu na Covid-19, na letisku po prílete však môžu byť vykonávané náhodné kontroly cestujúcich). Let na grécky ostrov Thassos v júnovom termíne 11.6. a 18.6. je zatiaľ zrušený a klienti si prehlásili dovolenky na neskorší dátum odletu, alebo niektorí z vás si odložili dovolenku na o rok. Keď budeme mať konkrétnejšie informácie o opatreniach a možnostiach na Slovenskej strane, budeme vás čo najskôr kontaktovať. Ďakujeme vám!

Máj.2020 – Ako plánuje Grecko otvárať karanténe opatrenia?
Do konca mája _ Malé obchody, čerpacie stanice, kadernícke a kozmetické salóny, knihy, športové a záhradné obchody, obchody s optikou, otvorené bazáre, trhy otvoria verejné nemocnice pre taktické operácie a ambulancie,
Zoo a botanická záhrada, Archeologické náleziská,
Začiatok júna_Nákupné centrá, kaviarne, bary, reštaurácie umožnia mať terasy,
Hotely, Zábavné a športové zariadenia (kiná, divadlá, zábavné centrá, telocvične atď.)
Obnova domácich letov
15. júna_Hotely sezónne ubytovanie turistov
Otvorenie organizovaných pláží
Obnovenie námornej dopravy na ostrovy, Skupinové športy
Koniec júna_Obnova medzinárodných letov, hranice otvorené bez karantény.

Sledujeme a vyhodnocujeme všetky informácie priebežne. Info@saffari.sk 

apríl.2020 – Vývoj momentálnej situácie nevie žiaľ nikto predpokladať. Situáciu neustále sledujeme, komunikujeme s našimi partnermi a taktiež sledujeme odporúčania Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ako aj iných relevantných organizácií na Slovensku a v zahraničí EU – cestovanie a doprava. Prvoradá je bezpečnosť.

V súčasnej dobe nemáme žiadnych vycestovaných klientov. Prvé dovolenky začínajú v mesiaci jún./ tento mesiac je zatiaľ otazny/ V dohľadnej dobe Vás budeme informovať o vývoji a prijatí opatrení, aby ste mohli dopredu reagovať a vybrat si z možností, ktoré pripravujeme  /preobjednanie termínu či destinácie/. Táto možnosť zmeny termínu zájazdu alebo destinácie bude bezplatná. Ak sa však rozhodnete pre storno zájazdu, je možné tak urobiť v súlade v platnými zmluvnými podmienkami o zájazde.

Zároveň by sme sa vám chceli poďakovať za podporné e-maily a telefonaty.

Ďakujeme, bez vás by sme nevedeli pokračovať. Ďakujeme, že nám pomáhate!

Mgr. Kotrbancova Katarína

V dôsledku otázok spojenej s cestovným  poistením v Europskej cestovnej poisťovne k zájazdom pre Vás odpovedáme:

Otazka 1 / Nenastúpenie na cestu/zájazd obavy z Covid 19

Podľa Všeobecných poistných podmienok (VPP), ktorými sa poistenie riadi, má klient nárok na poistné plnenie pre nenastúpenie na cestu resp. stornovanie cesty z dôvodov uvedených v článku 17 Poistná udalosť.

Nenastúpenie na cestu resp. jej stornovanie z dôvodu výskytu vírusu, epidémie a pod. nie je v cestovnom poistení  kryté. (VPP  čl. 19 Výluky z poistenia bod 8.

Otazka 2/ Liečebné náklady

Ak sa vycestovaný poistený klient nakazí vírusom  a vzniknú mu liečebné náklady v zahraničí prípadne ho bude treba  z tohto dôvodu prepraviť/repatriovať, má nárok na poskytnutie tohto plnenia v súlade s VPP  (VPP čl. 43 Rozsah poistného krytia v zahraničí). Klient musí mať zakúpené cestovné poistenie s krytím liečebných nákladov

Otazka 3/ Karanténa

Náklady vzniknuté v súvislosti s karanténou nie sú v cestovnom poistení kryté.

Otazka 4/ Predĺženie poistenia

V prípade, že sa klientovi plánovaný pobyt v zahraničí predĺži z dôvodu karantény alebo zrušenia, prípadne preloženia plánovaného odchodu dopravného prostriedku sme sa rozhodli poskytnúť našim klientom bezplatné  predĺženie  poistenia liečebných nákladov na dobu do návratu na Slovensko. V prípade škodovej udalosti slúži na  preukázanie nároku na predĺženie poistenia potvrdenie o karanténe zo zasiahnutej oblasti.

V prípade akýchkoľvek špecifických otázok nás neváhajte kontaktovať 0903 622 242

Ďakujeme a prajeme veľa zdravia.

Mgr. Kotrbancova Katarina – konateľ