Milí naši priatelia, cestovatelia, klienti

ĎAKUJEM za množstvo podporných správ a emailov ktoré dostávam. Ďakujem za veľkú podporu a zároveň dôveru, ktorú máte voči CK Saffari. Niektorí z vás si prehodili termíny svojich letných dovoleniek, iní z obavy pred COVID 19 ste si prehlásili dovolenku na nasledujúcu sezónu. Niektorí z vás si zobrali Voucher vo výške vašej zálohovej platby, ktorý môžete využiť počas 18 mesiacov na produkt CK Saffari . Zľavy budú zachované a taktiež aj detské ceny, ktoré sú limitované vekom dieťaťa. My sami čakáme na rozhodnutie našej vlády o opatreniach spojené s cestovným ruchom a samozrejme na možnosti, aké nám tato situácia z dôvodu pandémie, dovolí. Ostatné krajiny EU otvárajú hranice a vracajú sa do normálneho života.

Moje prianie je veľmi jasné: …aby sa letná sezóna na Thassose ničím nelíšila od predchádzajúcich! …aby sme mali jasné možnosti, slobodu, slobodu výberu a hlavne, aby ste sa cítili čo najlepšie a bezpečne. V každej destinácii a všade na svete. Som si istá, že zdravý rozum a správne rozhodnutia nám to umožnia.

Som vám k dispozícií počas týchto dní už aj v CK na ulici 29 augusta 28 aj na emailoch, mobilnom čísle ck,  alebo na sociálnych sieťach. Chýbate mi a verím, že sa čoskoro uvidíme!

Katarina

7.7.2020 – Situácia žiaľ nie je priaznivá a vidíme, že cestovanie v týchto dňoch nie je jednoduché. Aj napriek všetkému mnohí z vás sa vybrali do Grécka na smaragdový ostrov Thassos. Na ostrove je situácia viac ako priaznivá. Návštevnosť ostrova je cca 20 %. Pláže sú minimálne obsadené a tým vznikajú veľké rozostupy prirodzene. Ako sa dá dostať na ostrov v týchto dňoch? Z Viedne alebo BA letom do Thessaloniki. Tam na našich klientov čaká vždy auto od spoločnosti Potoscarental a idu do miesta svojho oddychu na ostrove. Tento transfer nie je zložitý, teda pre cestovateľov 🙂 Trvá cca 2 hodiny a z mesta Kavala ide Ferry boat na ostrov. Všetko vieme zabezpečiť a dovolenka sa môže začať. Uvedomujeme si aj zodpovednosť a vieme, že konečné rozhodnutie ostáva iba na vás. V mesiaci august majú otvoriť linku s letom priamo do Kavaly, ale z Viedne. Žiaľ, zatiaľ nemáme potvrdený odlet z BA. Mnohí z vás nás kontaktujete a nemáte obavy isť do GR, ale skôr pri návrate na Slovensko či bude nutná karanténa. My nevieme garantovať a ani vyhodnotiť  časový úsek do /po dovolenke, lebo o tom rozhodujú iní. Sledujeme všetky informácie, ale ostávame tiež v očakávaní…. Žiaľ.  Každopádne sme tu pre Vás a neváhajte nás kontaktovat. 

1.6.2020 – Grécke ministerstvo pre cestovný ruch zverejnilo  oficiálny zoznam 29 krajín, ktorých občania môžu od 15. júna pricestovať na dovolenku do Grécka bez zásadnejších obmedzení (nevyžaduje sa povinná 14-dňová karanténa ani predloženie potvrdenia o výsledku testu na Covid-19, na letisku po prílete však môžu byť vykonávané náhodné kontroly cestujúcich). Let na grécky ostrov Thassos v júnovom termíne 11.6. a 18.6. je zatiaľ zrušený a klienti si prehlásili dovolenky na neskorší dátum odletu, alebo niektorí z vás si odložili dovolenku na o rok. Keď budeme mať konkrétnejšie informácie o opatreniach a možnostiach na Slovenskej strane, budeme vás čo najskôr kontaktovať. Ďakujeme vám!

17.5.2020 – Ako plánuje Grecko otvárať karanténe opatrenia?
Do konca mája _ Malé obchody, čerpacie stanice, kadernícke a kozmetické salóny, knihy, športové a záhradné obchody, obchody s optikou, otvorené bazáre, trhy otvoria verejné nemocnice pre taktické operácie a ambulancie,
Zoo a botanická záhrada, Archeologické náleziská,
Začiatok júna_Nákupné centrá, kaviarne, bary, reštaurácie umožnia mať terasy,
Hotely, Zábavné a športové zariadenia (kiná, divadlá, zábavné centrá, telocvične atď.)
Obnova domácich letov
15. júna_Hotely sezónne ubytovanie turistov
Otvorenie organizovaných pláží
Obnovenie námornej dopravy na ostrovy, Skupinové športy
Koniec júna_Obnova medzinárodných letov, hranice otvorené bez karantény.

Sledujeme a vyhodnocujeme všetky informácie priebežne. Info@saffari.sk 

2.4.2020 – Vývoj momentálnej situácie nevie žiaľ nikto predpokladať. Situáciu neustále sledujeme, komunikujeme s našimi partnermi a taktiež sledujeme odporúčania Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ako aj iných relevantných organizácií na Slovensku a v zahraničí EU – cestovanie a doprava. Prvoradá je bezpečnosť.

V súčasnej dobe nemáme žiadnych vycestovaných klientov. Prvé dovolenky začínajú v mesiaci jún./ tento mesiac je zatiaľ otazny/ V dohľadnej dobe Vás budeme informovať o vývoji a prijatí opatrení, aby ste mohli dopredu reagovať a vybrat si z možností, ktoré pripravujeme  /preobjednanie termínu či destinácie/. Táto možnosť zmeny termínu zájazdu alebo destinácie bude bezplatná. Ak sa však rozhodnete pre storno zájazdu, je možné tak urobiť v súlade v platnými zmluvnými podmienkami o zájazde.

Zároveň by sme sa vám chceli poďakovať za podporné e-maily a telefonaty.

Ďakujeme, bez vás by sme nevedeli pokračovať. Ďakujeme, že nám pomáhate!

Mgr. Kotrbancova Katarína

V dôsledku otázok spojenej s cestovným  poistením v Europskej cestovnej poisťovne k zájazdom pre Vás odpovedáme:

Otazka 1 / Nenastúpenie na cestu/zájazd obavy z Covid 19

Podľa Všeobecných poistných podmienok (VPP), ktorými sa poistenie riadi, má klient nárok na poistné plnenie pre nenastúpenie na cestu resp. stornovanie cesty z dôvodov uvedených v článku 17 Poistná udalosť.

Nenastúpenie na cestu resp. jej stornovanie z dôvodu výskytu vírusu, epidémie a pod. nie je v cestovnom poistení  kryté. (VPP  čl. 19 Výluky z poistenia bod 8.

Otazka 2/ Liečebné náklady

Ak sa vycestovaný poistený klient nakazí vírusom  a vzniknú mu liečebné náklady v zahraničí prípadne ho bude treba  z tohto dôvodu prepraviť/repatriovať, má nárok na poskytnutie tohto plnenia v súlade s VPP  (VPP čl. 43 Rozsah poistného krytia v zahraničí). Klient musí mať zakúpené cestovné poistenie s krytím liečebných nákladov

Otazka 3/ Karanténa

Náklady vzniknuté v súvislosti s karanténou nie sú v cestovnom poistení kryté.

Otazka 4/ Predĺženie poistenia

V prípade, že sa klientovi plánovaný pobyt v zahraničí predĺži z dôvodu karantény alebo zrušenia, prípadne preloženia plánovaného odchodu dopravného prostriedku sme sa rozhodli poskytnúť našim klientom bezplatné  predĺženie  poistenia liečebných nákladov na dobu do návratu na Slovensko. V prípade škodovej udalosti slúži na  preukázanie nároku na predĺženie poistenia potvrdenie o karanténe zo zasiahnutej oblasti.

V prípade akýchkoľvek špecifických otázok nás neváhajte kontaktovať 0903 622 242

Ďakujeme a prajeme veľa zdravia.

Mgr. Kotrbancova Katarina – konateľ