Pred vstupom do Grécka

Skontrolujte si vzdy nové informacie na MZV – link: TU

Všetci cestujúci musia vyplniť  online svoj PLF formulár pred vstupom do krajiny a poskytnúť podrobné informácie o ich lokácii a adrese ich pobytu v Grécku. V prípade viacnásobného pobytu sú povinní poskytnúť adresu najmenej počas prvých 24 hodín. Pre každú rodinu by sa mal predložiť  jeden PLF formular.
PLF nájdete tiež v aplikácii Visit Greece a na travel.gov.gr. Každý cestovateľ je zodpovedný za vyplnenie svojho PLF formuláru a za ostatné dôležite dokumenty ako PCR/ Ag test, certifikát o vakcinácií, alebo potvrdení o prekonaní Covidu sám za seba a svoju rodinu. 

Tu sa prekliknete na stranku travel.gov.gr – požiadajte o jedinečný PLF formular s Q -codom

Ak si vyplňate PLF formular adresa pre klientov ubytovaných v :
Piatsa Michalis / N luxus / Oliva /Hotel  Sirines – Potos, Thassos 64002 Greece
Alexandra beach spa resort 4*/ Royal Paradise spa resort 5*- Potos, Thassos 64002 Greece
Kekes beach – Aliki, Thassos 64002 Greece
Villa Nelly – Limenaria, Thassos 64002 Greece
Astris Studios – Astris, Thassos 64002 Greece

Negatívny výsledok PCR alebo antigénového testu

Bez ohľadu na spôsob dopravy, pri vstupe do Grécka musí každá osoba staršia ako 5 rokov predložiť negatívny výsledok PCR testu na COVID-19 (výter z nosohltana a hrdla), vykonaný maximálne 72 hodín pred vstupom do krajiny alebo negatívny výsledok antigénového testu, vykonaný maximálne 24 hodín pred vstupom do krajiny.

Výsledková listina testu musí byť vystavená v anglickom jazyku a musí obsahovať celé meno, tak ako je uvedené v cestovnom doklade, s ktorým občan SR vstúpi do Grécka.

Každý cestujúci, ktorý pricestuje do Grécka, môže bez ohľadu na osvedčenie, ktoré vlastní, môže podstúpiť náhodný antigénový test. Ak ste vybraní, nezabudnite, že test je povinný. V prípade odmietnutia si orgány vyhradzujú právo odmietnuť vstup do krajiny. Výber sa uskutočňuje prostredníctvom  – forma antigenneho testu.

Dôležité vysvetlenie : Vstup turistov do Grécka nepodlieha očkovaniu. Predloženie očkovacieho osvedčenia výrazne uľahčuje postupy pri príchode do GR. Za „green pas“ sa však v žiadnom prípade nepovažuje očkovanie alebo osvedčenie o protilátkach.

Pred odletom sa musia všetci cestujúci ubezpečiť, že majú pri sebe jednu prijateľnú formu potvrdenia o svojom zdravotnom stave. 

Pre cestujucich autom: Cestujúcim je povolený vstup z pozemných hraníc vstupnými bránami Promachonas a Ormenio 24 hodín a Evzonoi a Nymfaia od 7:00 do 23:00. Nezabudnite, že na hraniciach pri individuálnej doprave bude čakacia doba niekoľko násobne dlhšia, ako za bežného stavu.

Pred príchodom:
Turisti musia vyplniť formulár na vyhľadanie cestujúcich (PLF) najneskôr do 23:59 (23:59) dňa pred príchodom do Grécka. Pre viac informácií kliknite sem .

Povinná izolácia, ak po vykonaní odberu vzoriek majú pozitívny test na SARS-Cov-2. V takom prípade sú cestujúci a ich spoločníci na cestách ubytovaní v karanténnych hoteloch, kde podstúpia ďalšie testovanie PCR na potvrdenie počiatočnej diagnózy. Hostia zostanú v odľahlých hoteloch minimálne 10 dní. Výdavky na ubytovanie v karanténnych hoteloch hradí grécky štát.

Pred vstupom na Slovensko z Grécka

Cestovný semafor umožňuje ľahký a jasný prehľad o epidemiologickej situácií v okolitých krajinách sveta na základe farebného rozlíšenia rizika. Grécko patrí medzy zelene krajiny, ako celé EU.

Korona.gov. LINK  je pre všetkých, ktorí sa vracaju naspäť na Slovensko.

Rizikový profil krajiny
Krajiny EÚ a krajiny mimo EÚ s vysokou mierou zaočkovanosti a priaznivou epidemiologickou situáciou.

Karanténa / test
10-dňová domáca karanténa, kt. môže byť ukončená neg. RT-PCR testom alebo antigénovým testom po príchode (platia výnimky – viď nižšie) – svoje výnimky si môžete skontrolovať na e-hranica a zaroveň si ju aj vyplniť k dňu návratu na Slovensko..

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.