Pred vstupom do Grécka

Skontrolujte si vždy nové informacie na MZV – link: TU

Cestujúci už nemusia vyplniť / dobrovolné/ online  PLF formulár pred vstupom do krajiny a poskytnúť podrobné informácie o ich lokácii a adrese ich pobytu v Grécku od 15.3.2022

Negatívny výsledok PCR alebo antigénového testu

Bez ohľadu na spôsob dopravy, pri vstupe do Grécka musí každá osoba staršia ako 5 rokov predložiť negatívny výsledok PCR testu na COVID-19 (výter z nosohltana a hrdla), vykonaný maximálne 72 hodín pred vstupom do krajiny alebo negatívny výsledok antigénového testu, vykonaný maximálne 24 hodín pred vstupom do krajiny.

Výsledková listina testu musí byť vystavená v anglickom jazyku a musí obsahovať celé meno, tak ako je uvedené v cestovnom doklade, s ktorým občan SR vstúpi do Grécka.

Každý cestujúci, ktorý pricestuje do Grécka, môže bez ohľadu na osvedčenie, ktoré vlastní, môže podstúpiť náhodný antigénový test. Ak ste vybraní, nezabudnite, že test je povinný. V prípade odmietnutia si orgány vyhradzujú právo odmietnuť vstup do krajiny. Výber sa uskutočňuje prostredníctvom  – forma antigenneho testu.

Dôležité vysvetlenie : Vstup turistov do Grécka nepodlieha očkovaniu. Predloženie očkovacieho osvedčenia výrazne uľahčuje postupy pri príchode do GR. Za „green pas“ sa však v žiadnom prípade nepovažuje očkovanie alebo osvedčenie o protilátkach.

Pred odletom sa musia všetci cestujúci ubezpečiť, že majú pri sebe jednu prijateľnú formu potvrdenia o svojom zdravotnom stave. 

Pred vstupom na Slovensko z Grécka

Cestovný semafor umožňuje ľahký a jasný prehľad o epidemiologickej situácií v okolitých krajinách sveta na základe farebného rozlíšenia rizika. Grécko patrí medzy zelene krajiny, ako celé EU.

Korona.gov. LINK  je pre všetkých, ktorí sa vracaju naspäť na Slovensko.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *