Thassos sme priviezli k vám. Produkty z Thassosu si môžete kúpiť v našej prevádzke na 29 augusta 28 v Bratislave.

Olivový olej extra virgin

Na Thassose je olivovník považovaný za požehnaný strom a nič nemá vyjsť na zmar. Jeho olivy sa konzumujú a vyrába  sa z nich olivový olej. Listy sa používajú ako krmivo pre zvieratá a dobytok. Drevo sa používa na zatepľovanie a v rukách rezbárov, sochárov, sa pretvára do krásnych umeleckých diel.

Thassoský olivový olej obsahuje veľké množstvo antioxidantov, a nedávna štúdia ukázala, že šťavy z olív obsahujú vlastnosti, ktoré chránia pred srdcovo-cievnymi chorobami.

Balenie v 5L alebo 3L plechovkách  alebo 0,75L zelené sklo

Píniový med 

Thassoský med má nezameniteľnú chuť. Píniovo- lesný med je tmavej farby s výraznou vôňou.

450gr a 700gr balenie v skle

Olivy nakladané v moskej soli Throuba BIO z Thassosu

Throuba olivy sa pestujú iba v  ekologickom poľnohospodárstve. Odroda Throuba je unikátna olivová odroda. Olivy sú ponechané prirodzene zrieť na strome a vyžadujú iba minimálne množstvo pre spracovanie (bez pasterizácie), než sa dostanú pred spotrebiteľa. Výroba –  na 3 mesiace sa nakladajú do morskej soli. Soľ vytiahne vodu. Živiny a ol. olej sa zachováva. Olivy sú suché, len s ochrannou vrstvou slnečnicového oleja, vo vákuových uzavretých obaloch a obsahujú minimálnu možnú soľ (1,78% hm.). Všetky prírodné chute sú zachované.

Tieto olivy majú mäkké olivové mäso a príjemné, horko-sladkú chuť. Sú ideálne v každom šaláte, alebo ako mezze.

250gr a 500gr vákuové balené.

Info 0903 622 242