Thassos sme priviezli k vám. Produkty z Thassosu si môžete kúpiť v našej prevádzke na 29 augusta 28 v Bratislave.

Olivový olej extra virgin / aj v BIO kvalite

Olivový olej – extra panenský. Na Thassose je olivovník považovaný za požehnaný strom a nič nemá vyjsť na zmar. Jeho olivy sa konzumujú a vyrába sa z nich olivový olej. Listy sa používajú ako krmivo pre zvieratá a dobytok, i keď listy olivového stromu má duretické vlastnosti, zatiaľ čo extrakt pomáha znižovať vysoký krvný tlak a znižuje hladinu cukru v prípadoch cukrovky. . Drevo sa používa na vykurovanie a v rukách rezbárov, sochárov, sa pretvára do krásnych umeleckých diel. Thassoský olivový olej obsahuje veľké množstvo antioxidantov, a nedávna štúdia ukázala, že šťavy z olív obsahujú vlastnosti, ktoré chránia pred srdcovo-cievnymi chorobami. Extra panenský olivový olej je fantastickým zdrojom antioxidantov a zdravých tukov. Na rozdiel od toho proces prirodzenej extrakcie, ktorý sa používa na výrobu extra panenského olivového oleja, zabezpečuje, že zachová všetky živiny a antioxidanty z olív. Najmä obsahuje viac ako 30 rôznych typov fenolových zlúčenín, ktoré sú silnými antioxidantmi, ktoré pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi. Voľné radikály sú molekuly, ktoré spôsobujú poškodenie buniek a prispievajú k chorobe a procesu starnutia. Tukové zloženie extra panenského olivového oleja je takisto hlavným prispievateľom k jeho zdraviu. Obsahuje predovšetkým mono nenasýtený tuk (približne 73%), zdravý tuk pre srdce, ktorý je základom stredomorskej stravy. Štúdie konzistentne spájajú stravu s vysokým obsahom mono nenasýtených tukov s priaznivými účinkami na markery kardiovaskulárnych ochorení (ochorenie srdca a mŕtvica). To zahŕňa zníženie markerov chronického zápalu, krvného tlaku, hladiny cholesterolu a hladiny glukózy v krvi. Kľúčové posolstvo: Extra panenský olivový olej je bohatým zdrojom antioxidantov a mono nenasýtených tukov, obidva sú považované za Top ochranu vašeho srdca. Extra panenský olivový olej môže pomôcť zlepšiť citlivosť na inzulín, čo môže pomôcť chrániť pred diabetes typu 2 alebo zvládnuť už existujúci diabetes. Včasný výskum naznačuje, že diéta s vysokým obsahom extra panenského olivového oleja môže inhibovať zlúčeniny zodpovedné za Alzheimerovu chorobu a demenciu.
Balenie v 5L alebo 3L plechovkách alebo 1L / 0,75L zelené sklo

 

Olivy nakladané v moskej soli Throuba BIO z Thassosu

Throuba olivy sa pestujú iba v  ekologickom poľnohospodárstve. Odroda Throuba je unikátna olivová odroda. Olivy sú ponechané prirodzene zrieť na strome a vyžadujú iba minimálne množstvo pre spracovanie (bez pasterizácie), než sa dostanú pred spotrebiteľa. Výroba –  na 3 mesiace sa nakladajú do morskej soli. Soľ vytiahne vodu. Živiny a ol. olej sa zachováva. Olivy sú suché, len s ochrannou vrstvou slnečnicového oleja, vo vákuových uzavretých obaloch a obsahujú minimálnu možnú soľ (1,78% hm.). Všetky prírodné chute sú zachované.

Tieto olivy majú mäkké olivové mäso a príjemné, horko-sladkú chuť. Sú ideálne v každom šaláte, alebo ako mezze.

250gr a 500gr vákuové balené.

Píniový med

Thassoský med má nezameniteľnú chuť. Píniovo- lesný med je tmavej farby s výraznou vôňou.

250gr / 450gr / 700gr / 900gr balenie v skle

Hlavné ihličnaté medoviny sú vyrobené z jedľových, smrekových a borovicových stromov. Sú vysoko cenené v rôznych európskych krajinách. Grécko je pravdepodobne najslávnejším z nich, keďže borovicový med je pozoruhodný a predstavuje 65% celkovej produkcie medu.mi. Farba: hnedastý jantár-tmavý jantár Chuť : sladová, živicová, menej sladká ako ostatné medy Intenzita chuti : stredne silná Obsah vody : nízky, pod 18% Viskozita : stredná Obsah fruktózy : 37% Obsah glukózy : 32% Obsah disacharidov : 11 % melezitózu obsahom : 3% maltózy : 9%. pH : 4.6 Kyslosť : vysoký Obsah minerálov : vysoký, najmä fosfor, draslík, vápnik, síra, horčík, zinok, bór, železo, meď. Kryštalizácia : veľmi pomalá, po 18 mesiacoch v hrubých kryštáloch
Borovicový med má protizápalové vlastnosti, je anti oxidačný, imuno stimulačný, čistiaci, pomáha pri liečení niektorých bakteriálnych, dermatologických, degeneratívnych, zápalových a auto imunitných ochorení. Pri vonkajšom používaní je prínosom pre rany a reumatické ochorenia. Používa sa tiež proti zápalu vaječníkov. Je užitočný pri respiračných ochoreniach: používa sa ako prostriedok na zmiernenie dýchania pri ochorení pľúc a chronický kašeľ. Dobré pre astmu a bronchitídu. Výsledky ukázali, že grécky borový med má široko spektrálnu antibakteriálnu aktivitu. Má protirakovinové vlastnosti: V roku 2009, Tsiapara et al. (tymián, borovica a jedľa) na estrogénny účinok a bunkovú životaschopnosť rakovinových buniek prsníka (MCF-7), endometria (Ishikawa) a prostaty (PC-3). Medu z tymianu znížil životaschopnosť buniek Ishikawa a PC-3, zatiaľ čo jedľový med stimuloval životaschopnosť buniek MCF-7. Autori dospeli k záveru, že modulácia estrogénovej aktivity súvisí s bohatým fenolickým obsahom gréckych medov a naznačuje, že diéta obohatená o tymianový med môže predchádzať rakovinovým procesom v bunkách rakoviny prsníka, prostaty a endometria. Má silné antioxidačné vlastnosti v porovnaní s bežnými kvetinovými medmi. Takže to pomôže v akejkoľvek podmienke, ktorá je určená oxidáciou. Pomáha pri dermatologických problémoch: Akné: Jesť 6 čajových lyžičiek borovicového medu. Tento typ medu bude liečiť vaše akné, ktoré je spôsobené nerovnováhou hormónov, zápcha alebo ťažké nahromadenie toxínov v tele. Pri otvorených póroch pokožky by sme mali aplikovať zmes zo 6 polievkových lyžíc píniového medu a 4 lyžice z odvaru z vrbovej kôry (20 g vŕbovej kôry varíme v 100 ml vody počas 10 minút). Zmes sa ponechá na našej pleti pol hodinu až hodinu, potom sa odstráni s určitou vodou. Opakujte liečbu sedem dní v rade a výsledky sa okamžite zobrazia. Pre suchú, starnúcu pokožku naneste masku jednoduchého borovicového medu na pol hodiny až hodinu. Vyčistite ju mliekom a potom aplikujte jeden z vašich bežných krémov. Liečba sa musí vykonať každý večer, po dobu 30 dní. Medzitým by sa mal vnútorne užívať med s materskou kašičkou 2%. Účinky sú nádherné. Pre celulitídu , masáž s medom zmiešaná s niekoľkými kvapkami silice citrónu a / alebo pomaranča. Zmes sa má rozložiť na postihnuté miesto a ľahko sa masírovať. Po dobu 10 minút sa majú masírovať a potom sa umyjú. Koža sa vyčistí teplou vodou.
Naše tri najdôležitejšie produkty z našej ponuky )
Ostatné ako napríklad olivové mydla, oregano, bylinky, horský čaj, bobkový list, Verbena či lubovníkový olej v bio kvalite sú taktiež v ponuke v našom kamennom obchode na ulici 29. augusta 28 v Bratislave.

Info 0903 622 242