Milí naši priatelia, cestovatelia, klienti

10/2023  Návštevnosť  a záujem o ostrov tohoročnú sezónu 2023 bol veľmi vysoký. Chcem sa Vám poďakovať  za dôveru v dnešnom uponáhľanom čase, lebo si sama uvedomujem, že čas je jediná najvzácnejšia komodita. Čas ktorý máme určený práve na oddych, sa takto ocitá v našich rukách. Verím, že očakávania a pozitívne prekvapenia Vám budem môcť  každú ďalšiu sezónu ponúknuť  s radosťou a “odsprievodcovať” štýlom mne typickým. Pomaly začíname pracovať na sezóne 2024 – bude to naša 33 sezóna. Od polovice Novembra spustíme predaj #Thassos2024. 

TĚŠÍME SA NA VÁS! …. na nové zážitky a čas strávený s vami ❤️ 

Ďakujeme za dôveru! 

  

5/2023 Ostrov Vás očakáva v celej svojej paráde ☀️🍀 Tešíme sa na vás! 
Link pre Ako dovolenkovať na Thassose čo najefektívnejšie.

10/2022 Ostrov Thassos v letnej sezóne 2022 zažil nevídaný “boom”. Návštevnosť  bola obrovská a priznám sa, že som bola veľmi rada výberu destinácií našich klientov a taktiež našim “destinačným stáliciam”, lebo zabezpečovali osobnejšiu atmosféru, aj napriek plnému ostrovu. More ohromilo farbami, počasie vyváženou klímou. Momentálne začíname pripravovať  našu 32 sezónu a v mesiaci November spustíme predaj #Thassos2023. Výlety budú ešte farebnejšie a pridáme pár noviniek. TĚŠÍME SA NA VÁS! …. na nové zážitky, na nové objavovanie skrytých pokladov tohto ostrova.

Ďakujeme za dôveru!

❤️
 

         

01/2022 Po úspešnej sezóne 2021 na ostrove Thassos sme otvorili predaj sezóny #Thassos2022. Tento rok máme pre vás okrem obľúbených destinácii Piatsa Michalis či Kekes beach aj novinky 5*hotel Vathi cove na mramorovej pláži alebo komfortne a “šik” prerobený hotel Astris Sun v Astrise. Spoznávanie ostrova vás aj tento rok prekvapí svojou nádherou. Vodopády, najkrajšie pláže ostrova, olivy, med či výstup na Ipsarion vás prekvapia svojou jedinečnosťou. Sme tu pre vás 31 rokov, Ďakujeme za dôveru a TĚŠÍME SA NA VÁS!

   

06/2021 – prichádzajú na ostrov klienti, sezóna sa  na ostrove rozbieha pomaly. Domáci sú pripravení a plní očakávania. Pláže sú zatial poloprázdne, ale úsmevy miestnych / aj návštevníkov/ o to viac od srdca. Všímam si ľudí, ako sa tešia, ako si prejavujú radosť. Každý chce vedieť  viac o tom druhom. Všetko je zrazu iné – more je viac tyrkysové, olivy zelenšie, ludia láskavejší. Šťastný let a ničím nerušenú dovolenku🍀✈️✅ Sme tu pre Vás…. už 30 rokov. 

04/ 2021 – začali sme predaj Thassos2021. Jediná zmena doposiaľ znameho cestovania do letoviska na Thassose bude vyplnenie PLF formulara pre vstup do Grecka a PCR test nie starší  ako 72 hodín. Tento formular PLF obdrží každý klient, ktorý sa rozhodne prežiť  letný čas pri Egejskom mori. Sučasťou tohto formulára je tzv. Q code, ktorý je pre každého unikátny a na zaklade tohto qcodu majú presný prehľad o pohybe na gréckom uzemí. Otvorenie letnej sezóny 2021 gréci plánujú na 14. mája. BUDEME VÁS PODROBNE INFORMOVAŤ O KAŽDEJ ZMENE ČI NARIADENÍ.

02/ 2021 – odlety charterom z Bratislavy na Thassos budu každý štvrtok počas sezóny. Samozrejme všetko bude podliehať nariadeniam SR. Radostná správa je, že ste sa začali zaujímať o nové termíny a dokonca sme začali pripravovať aj nové termíny na jeseň pre záujemcov do gréckych kupeľov a poznávačky do Talianska. NYC nás čaká v Adventnom čase a verte, že držíme si palce aj na nohách 🙂 Počas týchto posledných mesiacov sa venujeme príprave organizácie v súlade s pravidlami a dovážame pre vás aj Thassoske produkty ako extra panennský olivový olej, píniový med a bylinky. Dokonca dovážame Thassoské produkty k vám domov a úprimne sa tešíme z každého stretnutia. Tešíme sa na vás na Thassose!

11/2020 – pripravujeme novú sezónu 2021 na ostrove Thassos. Odletove dni ostávajú štvrtky. Vaše obľúbené destinácie na Thassose budú pripravené na celú letnú sezónu 2021. Charterové lety Bratislava – Kavala – Bratsialava, rýchly 90 minútový let, profesionálny prístup a 30 rokov skuseností  Vám uľahčí rozhodovanie či stráviť  letnú dovolenku mimo Slovenska, pri mori na Thassose. Jogové pobyty, meditácie, výlety, spoznávanie, akíivny oddych, alebo  ležanie na pláži…. to bude váš Thassos 2021. Máme pre vás veľa noviniek. Tešíme sa na vás!

08/2020 – Leto / rok 2020 bolo to naj divnejšie, čo sme zažili – myslím že vsetci na planéte. Ako cestovná kancelária, ktorá je na trhu od 1991 a prešla 90’ rokmi, krízou v 2008 a samozrejme úspešnými sezónami, by nás ani vo sne nenapadlo, že budeme vsetci vystavení strachu z cestovania. Napriek všetkému si myslím, že cestovať  do bezpečných destinácii je možne bez stresu a v komforte. Ti čo sa vybrali na dovolenky v zahraničí sú tiež zodpovední. Postrehla som veľa názorov, že vsetci čo neostali doma sú arogantní a nezodpovední. To je veľký omyl. Každý kto sa rozhodol cestovať,  mal masku, dezinfekciu, často krát aj test … čiže sedieť v Aquaparku s Kevinom a Hansom alebo Ivanom z Ukrajiny nie je vôbec bezpečne ako je vidieť  aj na stúpajúcich číslach a krajiny z ktorých sa importoval Covid su zrejme.

Zaráža ma že naši experti dali na červený zoznam aj oblasti v Grécku a pritom si neuvedomujú, že nárast je hlavne v Aténach, kde žije toľko ľudí ako na našom celom Slovensku plus turisti. Tento malý zázračný ostrov Thassos je bez covidu – nebol tu ani jeden prípad a napriek cca 15 % pohybu turistov . Turisti sú testovaní pri vstupe do GR s autom, letecky iba námatkovo. Gréci sú veľmi zodpovední a určite zvládajú situáciu na výbornú. Popri tomto všetkom chaose nevidíme, že pôvodná krása bytia ostáva nedotknutá. Malo kto ju teraz vidí, lebo cez negatívne informácie často krát prestávame vidieť krasu života. Granátové jablka rastu, figy dozreli…. more je najteplejšie a slnko zapadá ako vždy s tou farebnou nádherou.
Verím, že čoskoro sa uvidíme a ochutnáte figy, budete len tak ležať na morskej hladine a nadýchnete sa Thassoskej píniovej vône.
Chýbali ste nám tu všetkým !!! ❤️ 
 

07/2020 – Situácia žiaľ nie je priaznivá a vidíme, že cestovanie v týchto dňoch nie je jednoduché. Aj napriek všetkému mnohí z vás sa vybrali do Grécka na smaragdový ostrov Thassos. Na ostrove je situácia viac ako priaznivá. Návštevnosť ostrova je cca 20 %. Pláže sú minimálne obsadené a tým vznikajú veľké rozostupy prirodzene. Ako sa dá dostať na ostrov v týchto dňoch? Z Viedne alebo BA letom do Thessaloniki. Tam na našich klientov čaká vždy auto od spoločnosti Potoscarental a idu do miesta svojho oddychu na ostrove. Tento transfer nie je zložitý, teda pre cestovateľov 🙂 Trvá cca 2 hodiny a z mesta Kavala ide Ferry boat na ostrov. Všetko vieme zabezpečiť a dovolenka sa môže začať. Uvedomujeme si aj zodpovednosť a vieme, že konečné rozhodnutie ostáva iba na vás. V mesiaci august majú otvoriť linku s letom priamo do Kavaly, ale z Viedne. Žiaľ, zatiaľ nemáme potvrdený odlet z BA. Mnohí z vás nás kontaktujete a nemáte obavy isť do GR, ale skôr pri návrate na Slovensko či bude nutná karanténa. My nevieme garantovať a ani vyhodnotiť  časový úsek do /po dovolenke, lebo o tom rozhodujú iní. Sledujeme všetky informácie, ale ostávame tiež v očakávaní…. Žiaľ.  Každopádne sme tu pre Vás a neváhajte nás kontaktovat. 

06/2020 – Grécke ministerstvo pre cestovný ruch zverejnilo  oficiálny zoznam 29 krajín, ktorých občania môžu od 15. júna pricestovať na dovolenku do Grécka bez zásadnejších obmedzení (nevyžaduje sa povinná 14-dňová karanténa ani predloženie potvrdenia o výsledku testu na Covid-19, na letisku po prílete však môžu byť vykonávané náhodné kontroly cestujúcich). Let na grécky ostrov Thassos v júnovom termíne 11.6. a 18.6. je zatiaľ zrušený a klienti si prehlásili dovolenky na neskorší dátum odletu, alebo niektorí z vás si odložili dovolenku na o rok. Keď budeme mať konkrétnejšie informácie o opatreniach a možnostiach na Slovenskej strane, budeme vás čo najskôr kontaktovať. Ďakujeme vám!

04/2020/ ĎAKUJEM za množstvo podporných správ a emailov ktoré dostávam. Ďakujem za veľkú podporu a zároveň dôveru, ktorú máte voči CK Saffari. Niektorí z vás si prehodili termíny svojich letných dovoleniek, iní z obavy pred COVID 19 ste si prehlásili dovolenku na nasledujúcu sezónu. Niektorí z vás si zobrali Voucher vo výške vašej zálohovej platby, ktorý môžete využiť do konca augusta 2021 / vybrať si dátum svojej dovolenky/ na produkt CK Saffari . Zľavy budú zachované a taktiež aj detské ceny, ktoré sú limitované vekom dieťaťa. My sami čakáme na rozhodnutie našej vlády o opatreniach spojené s cestovným ruchom a samozrejme na možnosti, aké nám tato situácia z dôvodu pandémie, dovolí. Ostatné krajiny EU otvárajú hranice a vracajú sa do normálneho života.

Moje prianie je veľmi jasné: …aby sa letná sezóna na Thassose ničím nelíšila od predchádzajúcich! …aby sme mali jasné možnosti, slobodu, slobodu výberu a hlavne, aby ste sa cítili čo najlepšie a bezpečne. V každej destinácii a všade na svete. Som si istá, že zdravý rozum a správne rozhodnutia nám to umožnia.

Som vám k dispozícií počas týchto dní už aj v CK na ulici 29 augusta 28 aj na emailoch, mobilnom čísle ck 0903622242,  alebo na sociálnych sieťach. Chýbate mi a verím, že sa čoskoro uvidíme!

V súčasnej dobe nemáme žiadnych vycestovaných klientov. Prvé dovolenky začínajú v mesiaci jún. / tento mesiac je zatiaľ otazny/ V dohľadnej dobe Vás budeme informovať o vývoji a prijatí opatrení, aby ste mohli dopredu reagovať a vybrat si z možností, ktoré pripravujeme  /preobjednanie termínu či destinácie/. Táto možnosť zmeny termínu zájazdu alebo destinácie bude bezplatná. Ak sa však rozhodnete pre storno zájazdu, je možné tak urobiť v súlade v platnými zmluvnými podmienkami o zájazde. Zároveň by sme sa vám chceli poďakovať za podporné e-maily a telefonaty.

 

V prípade akýchkoľvek špecifických otázok nás neváhajte kontaktovať  0903 622 242

 

Ďakujeme a prajeme veľa zdravia.

Mgr. Kotrbancova Katarina – konateľ