Výlet plachetnicou okolo východného pobrežia

Nadherný výlet, ktorý vás určite očarí 🙂 Výlet sa začína v ranných hodinách v hlavnom meste Limenas a počas plavby plachetnicou pre 3-6os  alebo 6-12 os, spoznáte mramorové pláže, romantické zálivy a biele mramorové pláže. Užasná privátna plavba s top kapitanom Dimitrom – majiteľom zaroveň je skutočným zažitkom. Počas celej plavby doslova vidíte morské dno a unikatnu farbu egejského mora na mramorovom piesku. Východné pobrežie je špecialne práve tým, že v tejto oblasti sa ťaží mramor. Preto práve v tejto oblasti je more výrazne tyrkysové a priezračné. Raňajky s kávou si už naservírujeme priamo na plachetnici. Plavba k mramorovým plážam, skakanie z paluby, potápanie, slnenie. Snack obložený sedvič, pivo a nealko. nápoje. Návrat v poobedných hodinách. Transfér do hlavného mesta v cene výletu.

Cena dospelá osoba 75€ Dieťa do 12 rokov 65€ Dieťa do 4 rokov zdarma

Výlet džipmi okolo ostrova -olivz,olivový olej, med a mramorové pláže

Výlet džípom okolo ostrova, je výlet pre tých, čo majú radi aktívny oddych. Výlet sa začína hneď po raňajkách a vydáme sa východnou stranou ostrova po stopách Thassoských krás a špecialít. Začneme plážou Paradisso, kde sa zdržime krátko, cestou do mramorových lomov na východnej strane ostrova. Tento výlet robíme v deň, keď sa v lome nepracuje, aby sme ho mohli navštíviť. Majestátny mramor v plnej nádhere a pod lomom v dialke uvidíme bielu pláž ku ktorej sa cez píniové lesy dostaneme. Pláž Porto Vathi nám ponúkne oddych spojený s tyrkysovou nádherou. Cca po hodine sa vyberieme cestou po pobreží na ďalšiu pláž pod hlavným mestom La Scala – moderný klubový štýl s hudbou a pohodlným ležaním – taká je táto moderná super pláž z ktorej sa nám nebude chcieť odisť. … ale pre nami je zastavka s ochutnávkou olivového olej v bio kvalite a taktiež úžasné olivy Throumpa, ktoré svojím zložením sú pre nás ľudí ako vitamínový zázrak. Ďalšou zástavkou bude rodinný podnik plný medu, džemu a Thassoských sladkostí. Ochutnáme, zhodnotíme a ďalšoiu zástavkou bude miesto, kde sa vyrábajú šperky. Cestou do Monastery Archangelos sa zastavíme na výhliadke Zodiak. Do klaštora sa dostaneme v poobedných hodinách a pred večerou máme naplánovaný prichod do hotela. Skvelý celodenný výlet!

Cena dospelá os 49€ Dieťa do 12 rokov 39€

 

SAFFARI výprava do vnútrozemia a Ipsarion

Výprava džípmi do vnútrozemia je pre tých, ktorý chcú zažiť niečo naozaj neobyčajné, divoké a krásne; výlet, počas ktorého spoznáte prekvapivú tvár ostrova Thassos. Je to výlet, kde naozaj záleží na tímovej spolupráci. Ide o dobre zohrané tímy, ktoré svojou zručnosťou musia zvládnuť namáhavé terény vo vnútrozemí. Výprava sa začína v ranných hodinách, samozrejme so sprievodcom. Prvá zástavka na džípoch bude na samom vrchole najvyššej hory Ipsarion n.v. 1204m. Našou odmenou bude užasný panoramatický výhľad na pevninu a celé východné pobrežie ostrova Thassos. Druhá zástavka nás čaká v dedinke Kastro. Tu sa už ponoríte do atmosféry typickej gréckej taverny u “Kostasa”. Domáca kuchyňa, jedinečná atmosféra, panoramatické pohľady a návšteva 600-ročného pôvodného kostola Sv. Atansia, budú ďalšími bodmi nášho bohatého programu. Po obede a prehliadke dedinky, vás zavedieme k vodopádom – kde sa môžeme aj okúpať – Apostolus na ceste do mestečka Theologos. V mestečku Theologos nazrieme do miestneho múzea a ponoríme sa do historie. Okrem ukážky, ako sa žilo kedysi, môžete vidieť skutočné exponaty z minulého života na ostrove. Vedeli ste, že v tomto mestečku robia skvelé flip -flop z teľacej kože? Ručne robené, priamo pred našimi očami 🙂 V poobedných hodinách sa osviežime vo vodopádoch Neromilos – pri vodnom mlyne, či Kefalogourna. Návrat do hotele bude pred večerou.

Cena dospelá os 55€ Dieťa do 12 rokov 45€

Výlet do mesta Kavala 

Celodenný výlet do mesta Kavala so sprievodcom. V ranných hodinách odchod z hotela do mesta Prinos. Rýchloloďou sa preplavíme do mesta Kavala. Historia, výstup na mestské opevenenie proti dobyvateľom z obdobia 6 storočia. Zaujímavosti, nákupy, miesny trh – bazár. V poobedných hodinách návrat do destinácii.
Cena na dospelú osobu: 35€ Dieťa do 5 rokov zdarma

 

Výlety loďou na Thassose vo fotografiách
Výlety na Jeepoch vo fotografiách

Najlepsi Thassos letecky Thassos last minute thassos Thassos 2019 Thassos Thassos Thassos thassos tasos super thassos first minute Thassos #thassos #thassosholiday #piatsamichalis #kekesbeach #thassosletecky #najlepsithassos