Thassos sme priviezli k vám. Produkty z Thassosu si môžete kúpiť v našej prevádzke na 29.augusta 28 v Bratislave.

Olivový olej extra virgin / aj v BIO kvalite  

Olivový olej – extra panenský. Na Thassose je olivovník považovaný za požehnaný strom a nič nemá vyjsť na zmar. Jeho olivy sa konzumujú a vyrába sa z nich olivový olej. Listy sa používajú ako krmivo pre zvieratá a dobytok, i keď listy olivového stromu má duretické vlastnosti, zatiaľ čo extrakt pomáha znižovať vysoký krvný tlak a znižuje hladinu cukru v prípadoch cukrovky. . Drevo sa používa na vykurovanie a v rukách rezbárov, sochárov, sa pretvára do krásnych umeleckých diel. Thassoský olivový olej obsahuje veľké množstvo antioxidantov, a nedávna štúdia ukázala, že šťavy z olív obsahujú vlastnosti, ktoré chránia pred srdcovo-cievnymi chorobami. Extra panenský olivový olej je fantastickým zdrojom antioxidantov a zdravých tukov. Na rozdiel od toho proces prirodzenej extrakcie, ktorý sa používa na výrobu extra panenského olivového oleja, zabezpečuje, že zachová všetky živiny a antioxidanty z olív. Najmä obsahuje viac ako 30 rôznych typov fenolových zlúčenín, ktoré sú silnými antioxidantmi, ktoré pomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi. Voľné radikály sú molekuly, ktoré spôsobujú poškodenie buniek a prispievajú k chorobe a procesu starnutia. Tukové zloženie extra panenského olivového oleja je takisto hlavným prispievateľom k jeho zdraviu. Obsahuje predovšetkým mono nenasýtený tuk (približne 73%), zdravý tuk pre srdce, ktorý je základom stredomorskej stravy. Štúdie konzistentne spájajú stravu s vysokým obsahom mono nenasýtených tukov s priaznivými účinkami na markery kardiovaskulárnych ochorení (ochorenie srdca a mŕtvica). To zahŕňa zníženie markerov chronického zápalu, krvného tlaku, hladiny cholesterolu a hladiny glukózy v krvi. Kľúčové posolstvo: Extra panenský olivový olej je bohatým zdrojom antioxidantov a mono nenasýtených tukov, obidva sú považované za Top ochranu vašeho srdca. Extra panenský olivový olej môže pomôcť zlepšiť citlivosť na inzulín, čo môže pomôcť chrániť pred diabetes typu 2 alebo zvládnuť už existujúci diabetes. Včasný výskum naznačuje, že diéta s vysokým obsahom extra panenského olivového oleja môže inhibovať zlúčeniny zodpovedné za Alzheimerovu chorobu a demenciu.
Balenie v 5L alebo 3L plechovkách alebo 1L / 0,75L zelené sklo thassos@saffari.sk

Olivy nakladané v moskej soli Throumpa z Thassosu

Na Thasose je vyše milión olivovníkov, čo znamená pri populácii viac ako 10.000 osôb, každému obyvateľovi prináleží 100 olivovníkov ! Veľká väčšina stromov produkuje slávnu odrodu Throumpa z Thasosu, ktorá sa od roku 1998 uznáva ako chránené označenie pôvodu. Plody odrody sa zbierajú ručne, je čierna a pokrčená, čo je spôsobené prirodzeným procesom zrenia na strome. Toto je vlastnosť odrody, vďaka ktorej sa odlišuje od ostatných odrôd. Všeobecne povedané, ak vezmeme olivu zo stromu, bude tak horká, že ju nebudeme môcť jesť. Throumpa je jednou z mála odrôd, ktorých plody je možné jesť priamo zo stromu. Plody tejto odrody vďaka huby PHOMA OLEAE, ktorá dozrieva na strome, stráca svoju horkú chuť v dôsledku hydrolýzy oleuropeínu.

Tento prírodný proces obmedzuje ľudské zásahy, pretože po ručnom zbere (známym ako „liomazoma“ (zber olív)) sa jeho triedenie a obmedzené spracovanie uskutočňuje úplne prírodnými prostriedkami. Po zbere a roztriedení plodov podľa veľkosti sa nakladá do morskej hrubej soli. Po istom čase je prevzdušnená a je pripravená na balenie a spotrebu! Tento autenticky prírodný produkt je do značnej miery rovnako ako olivový olej, významným zdrojom prospešným pre zdravie. Rovnako ako všetky ostatné olivy obsahuje Throumpa z Thasosu značné množstvo vitamínu A a karotenoidov a menšie množstvo vitamínu B1, B6 a B12, ako aj stopové prvky: draslík, vápnik, fosfor, železo a horčík. Avšak v porovnaní so zelenými olivami je bohatší na celkové tokoferoly a obsahuje β-tokoferoly a α-tokotrienoly, ktoré sú látkami so silným antioxidačným účinkom.
Objednať si možete priamo thassos@saffari.sk alebo 0903622242
Balenie 0,5kg – vákuové / označenie hospodárstva, certifikáty

Píniový med

Thassoský med má nezameniteľnú chuť. Píniovo- lesný med je tmavej farby s výraznou vôňou.

/ 450gr / 700gr / 950gr balenie v skle

Hlavné ihličnaté medoviny sú vyrobené z jedľových, smrekových a borovicových stromov. Sú vysoko cenené v rôznych európskych krajinách. Grécko je pravdepodobne najslávnejším z nich, keďže borovicový med je pozoruhodný a predstavuje 65% celkovej produkcie medu.mi. Farba: hnedastý jantár-tmavý jantár Chuť : sladová, živicová, menej sladká ako ostatné medy Intenzita chuti : stredne silná Obsah vody : nízky, pod 18% Viskozita : stredná Obsah fruktózy : 37% Obsah glukózy : 32% Obsah disacharidov : 11 % melezitózu obsahom : 3% maltózy : 9%. pH : 4.6 Kyslosť : vysoký Obsah minerálov : vysoký, najmä fosfor, draslík, vápnik, síra, horčík, zinok, bór, železo, meď. Kryštalizácia : veľmi pomalá, po 18 mesiacoch v hrubých kryštáloch
Borovicový med má protizápalové vlastnosti, je anti oxidačný, imuno stimulačný, čistiaci, pomáha pri liečení niektorých bakteriálnych, dermatologických, degeneratívnych, zápalových a auto imunitných ochorení. Pri vonkajšom používaní je prínosom pre rany a reumatické ochorenia. Používa sa tiež proti zápalu vaječníkov. Je užitočný pri respiračných ochoreniach: používa sa ako prostriedok na zmiernenie dýchania pri ochorení pľúc a chronický kašeľ. Dobré pre astmu a bronchitídu. Výsledky ukázali, že grécky píniový med má široko spektrálnu antibakteriálnu aktivitu.
Naše tri najdôležitejšie produkty z našej ponuky
Ostatné ako napríklad olivové mydlá, oregano, bylinky, Horský grécky čaj, Bobkový list, Verbena či Ľubovníkový olej v bio kvalite sú taktiež v ponuke v našom kamennom obchode na ulici 29. augusta 28 v Bratislave. Sledujte ponuky na FB stranke Thassoske produkty

Info 0903 622 242 alebo thassos@saffari.sk