Výlet loďou Thassos 
Tento výlet odporúčame všetkým, ktorí majú radi prírodu, more, dobrodružstvo a zábavu. Celodenný výlet trvá približne od 9:00 do 17:00 hod. Raňajky sa podávajú priamo na lodi – káva, čaj, džús, sendvič. Po asi hodinovej plavbe nám kapitán ukáže “Diove oko” – prírodný úkaz, ku ktorému sa viaže zaujímavý mýtus. Nasledujúcou zastávkou bude kúpanie v lagúne pod kláštoromARCHANGELOS. Je to nádherná pláž, kde pramení sladká voda, o ktorej sa traduje, že je liečivá. Po osviežujúcom kúpaní dobre padne odpočinok na lodi, ktorá sa doplaví k miestu, kde budeme chytať ryby. Všetku “rybársku výstroj” Vám poskytnú k dispozícií na lodi. Po úspešnej rybačke nasleduje zastávka na Aliki, kde môžete navštíviť antické vykopávky, stráviť čas oddychom na pláži alebo osviežiť sa čapovaným pivom v Koala bare. Kapitán zatiaľ pripraví piknik priamo na lodi. Ďalší bod programu – obed sa servíruje na palube: grécky šalát, suflaki, čerstvý chlieb, ryby, ktoré sme si sami nachytali, víno alebo nealko a ovocie. Po nových zážitkoch sa poplavíme naspäť do Potosu so zástavkou na kúpanie a šnorchlovanie – potápačské potreby sú Vám k dispozícií na lodi. Tento výlet je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý Vám spestrí celý pobytový zájazd a rozšíri bohatú zbierku fotografií…

vylety_thassos_01

SAFFARI výprava do vnútrozemia 
Výprava džípmi do vnútrozemia je pre tých, ktorý chcú zažiť niečo naozaj neobyčajné, divoké a krásne; výlet, počas ktorého spoznáte prekvapivú tvár ostrova Thassos. Je to výlet, kde naozaj záleží na tímovej spolupráci. Ide o dobre zohrané tímy, ktoré svojou zručnosťou musia zvládnuť namáhavé terény vo vnútrozemí. Výprava sa začína v ranných hodinách, samozrejme so sprievodcom. Prvá zástavka na džípoch bude v mestečku Theologos (zachovaná typická grécka architektúra a ostrovný život), odtiaľ sa prechádza cez platanové háje a nádhernú thassoskú prírodu, ktorú by ste na týchto miestach nečakali, do zabudnutej dedinky Kastro. Tu sa už ponoríte do atmosféry typickej gréckej krčmičky. Panoramatické pohľady, návšteva 600-ročného pôvodného kostola a očarujúca príroda sú ďalšími bodmi nášho bohatého programu. Po prehliadke vnútrozemia sa vydáme na cestu za kúpaním k prírodnému bazénu – Diovo oko, ktoré je opradené mnohými mýtmi. Iná varianta je výstup na najvyšší vrch ostrova Ipsarion (1 204 m n.m.) s nádherným výhľadom na východomacedónske pobrežie a okolité ostrovy. V poobedných hodinách sa osviežime v osade Aliki a na spiatočnej ceste na džípoch do Potosu navštívime ženský kláštorMonastery Archangelos.

vylety_thassos_02

Grécky večer na Thassose
Folklórny večer, ktorý sa koná vo vnútrozemí, v typickom gréckom mestečku Theologos. Večer plný prekvapení, zábavy a na svoje si prídu hlavne gurmáni. Grécky večer sa začína o 20:00 hod. a končí približne o 00:30 hod. Čo je v cene výletu? Odvoz a dovoz z ubytovacích zariadení, večera formou švédskych stolov, vína koľko kto vypije – biele, červené, deti dostanú nealkoholické nápoje, ukážky tancov z rôznych častí Grécka a o program sa postará samotný majiteľ podniku – pán Augustos. Kto obľubuje grécky temperament a hudbu, sa v tento večer skvele zabaví.
Výlety loďou na Thassose vo fotografiách
Výlety na Jeepoch vo fotografiách